Rodzaje rolet rzymskich

Rolety rzymskie zachwycają użytkowników ze względu na swoją bogatą funkcjonalność, ale także walory dekoracyjne. Można je z powodzeniem dopasować do potrzeb każdego wnętrza, zarówno budownictwa mieszkalnego, jak i biura. Ze względu na ich sposób układania się, pozwalają na skuteczne doświetlenie wnętrz lub przeciwnie, dodania mu intymnego charakteru. 

Wpływ tkaniny na wygląd rolet

Rolety można kategoryzować m.in. ze względu na materiały, które posłużyły do ich wykonania. Od nich zależy także ich zastosowanie oraz pomieszczenie, w którym będą najlepiej spełniać swoje funkcje. Niezwykle efektownie w wielu wnętrzach prezentują się rolety wykonane z delikatnego woalu, nadające im zwiewność i lekkość. Rolety pozwalają wprowadzić do pomieszczenia dużą ilość dziennego światła, dlatego będą idealne do kuchni oraz salonu.

Rolety rzymskie stworzone z tkanin typu black out mają za zadanie zatrzymywać światło, pozwalając wprowadzić do pomieszczenia więcej tajemniczości. Z tego powodu idealnie sprawdzą się w sypialni. Pozwalają także kontrolować dopływ światła, dzięki czemu można je wykorzystać w prywatnym gabinecie lub pokoju do nauki. 

Sposób szycia decydujący o estetyce rolet

Rolety mogą się różnie prezentować ze względu na sposób ich szycia. W zależności od sposobu umieszczenia taśm tunelowych mogą układać się gładko lub w równoległe fałdy czasami przypominające draperie. Pierwszy wariant wymaga wszycia taśm tunelowych poziomo, natomiast, aby uzyskać bardziej fantazyjną formę, należy wszyć je pionowo. 

Sposób montażu oraz sterowania roletami

Niemniej ważny okazuje sposób montażu oraz sterowania roletami. Mogą one zostać zamocowane bezpośrednio do ścian, jak i do karnisza. Ten drugi wybór sprawdza się w przypadku, kiedy chcemy mieć wybór, co do częstych zmian w aranżacji pomieszczenia. Mocowanie rolet rzymskich do ścian współgra z kolei z zamontowaniem elektrycznego silniczka, który może być sterowany za pośrednictwem pilota. Drugim sposobem sterowania roletami jest klasyczne zmienianie ich długości za pomocą uchwytu ze sznureczkiem.

Kontakt

Wypełnij formularz aby się z nami skontaktować

Imię 
Email 
Numer telefonu 
Wiadomość 
Przepisz kod pgplobpu Przepisz
    

Nasz adres

ATL
ul. Nawrot 80
90-046 Łódź
ATL
tel: 507 142 109
tel/fax: (042) 674 22 26
email ;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze społeczności