Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to osłony zewnętrzne, które doskonale chronią pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, a dodatkowo stanowią ciekawe rozwiązanie aranżacyjne wnętrz. Chociaż kojarzą się głównie z biurowymi oknami czy przeszkolonymi ścianami o dużej powierzchni, to coraz częściej znajdują zastosowanie również w domach jedno- i wielorodzinnych. Pełnią funkcję izolatora, chroniąc przed hałasem i nagrzewaniem pomieszczeń, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji i zmniejszając straty energii. W naszej ofercie znajdą Państwo żaluzje fasadowe sterowane zarówno automatycznie, jak i przy pomocy mechanizmu korbowego. Oba systemy pozwalają na płynne otwieranie i zamykani osłon w zakresie 90° i 180°.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Poszczególne rodzaje żaluzji fasadowych mogą różnić się od siebie przede m.in. materiałem. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się aluminium, które jest oporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Rzadziej spotykane się natomiast żaluzje zewnętrzne z drewna, ponieważ wilgoć przyczynia się do ich szybszego niszczenia.

Osłony fasadowe z aluminium dzielą się na modele:

• C50 – charakteryzujące się cienkimi (0,45 mm), ale trwałymi lamelami, ich profile wygięte są lekko w literę C,

• C80 – osiągające grubość do 0,42 mm, ich profile są jeszcze bardziej wygięte niż w przypadku C50, konstrukcja tych żaluzji wzmocniona jest prowadnicami,

• Z90 – wyróżniające się lamelami w kształcie litery Z, wykonane są z aluminium o grubości 0,42 mm i wzbogacone o profil wyciszający.

zaluzje fasadowe

Kontakt

Wypełnij formularz aby się z nami skontaktować

Imię 
Email 
Numer telefonu 
Wiadomość 
Przepisz kod yufkulqw Przepisz
    

Nasz adres

ATL
ul. Nawrot 80
90-046 Łódź
ATL
tel: 507 142 109
tel/fax: (042) 674 22 26
email ;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze społeczności