Do jakiego pomieszczenia sprawdzą się rolety dzień noc?

Właściwe oświetlenie pomieszczenia to idealny sposób na jego optyczne powiększenie. Marzeniem każdego z nas jest słoneczne i przytulne mieszkanie. Jasne wnętrza są nie tylko bardziej przestronne, ale wydają się bardziej eleganckie. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie naturalnego światła, które jest najbardziej praktyczne i przyjemne dla oka. Jego natężenie można doskonale regulować, wykorzystując rolety dzień noc, które sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w pokoju dziennym czy korytarzu.

Zasada działania

Rolety dzień i noc pozwalają na kontrolowanie dopływu światła słonecznego dzięki swojej nietypowej budowie. Wykonane są z dwóch rodzajów tkanin, ułożonych naprzemiennie, tworzących poziome pasy. Jedna tkanina jest transparentna, druga zaciemniająca. Pasy tkanin mają takie same wymiary i znajdują się w równej odległości od siebie. Przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego można w łatwy sposób kontrolować na siebie pasów. W zależności od stopnia nachodzenia tkanin na siebie, do pomieszczenia dostaje się mniej lub więcej promieni słonecznych. Roletę dzień noc, podobnie jak rolety klasyczne, mają możliwość pełnego odkrycia okna.

Sposoby wykorzystania

Rolety dzień-noc świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Ich duża funkcjonalność oraz szeroki wybór materiałów sprawiają, że można je dopasować wszędzie tam, gdzie konieczne jest ograniczenie dostępu promieni słonecznych. Zastosowanie rolet dzień noc w salonie pomoże dodatkowo odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów. Idealnie będą pasować do pokoju telewizyjnego czy gabinetu, w których ogląda się telewizje lub pracuje na komputerze. Zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie – dlatego rolety dzień noc, które regulują dostęp światła, doskonale nadadzą się do sypialni oraz do pokoju dziecka, które powinno odpoczywać w ciągu dnia. Takie rozwiązanie będzie pasowało także do kuchni – zwłaszcza, gdy okno wychodzi na ruchliwą ulicę. Przy pomocy rolety można wówczas nie tylko regulować intensywność zaciemnienia, ale także uniemożliwić przechodniom zaglądanie do pomieszczenia. Przygotowując posiłki, niezależnie od pory dnia czy nawet nocy, można łatwo ustawiać odpowiednią ilość światła, dzięki któremu gotowanie stanie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Możliwość ustawienia stopnia zaciemnienia rolet dzień noc pozwala na indywidualne dostosowanie intensywności wpadającego światła słonecznego. Ale rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Pasują także do tych pomieszczeń, w których nie da się wykorzystać klasycznych zasłon i firanek.

Kontakt

Wypełnij formularz aby się z nami skontaktować

Imię 
Email 
Numer telefonu 
Wiadomość 
Przepisz kod kzohhwtm Przepisz
    

Nasz adres

ATL
ul. Nawrot 80
90-046 Łódź
ATL
tel: 507 142 109
tel/fax: (042) 674 22 26
email ;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze społeczności