Rolety zewnętrzne - bezpieczeństwo i wygoda

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych, ponieważ charakteryzują się one wieloma korzyściami dla użytkowników. W przypadku, gdy za oknem świeci mocne słońce, rolety zewnętrzne zapewniają nam sympatyczny chłód. To rozwiązanie zimą pomaga również ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Stanowią ochronę przed hałasem oraz włamaniem do domu.

Zalety rolet zewnętrznych

W ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Pozwalają one ograniczyć straty ciepła w budynku, a więc jest to pewnego rodzaju oszczędność. Pancerz rolet zewnętrznych najczęściej wykonany jest z aluminium, stali, drewna oraz PVC, a w środku znajduje się materiał izolacyjny. Rolety zewnętrzne najczęściej posiadają w środku piankę poliuretanową, co jest świetną przegrodą cieplną. To rozwiązanie pozwala również ograniczyć wychładzanie. Między oknem a opuszczoną roletą tworzy się warstwa powietrza, która posiada ograniczony ruch. Oczywiście z pewnością sprawdzi się to w chłodne dni czy też w czasie zmierzchu. Świetnym rozwiązaniem są antywłamaniowe modele, które zostały specjalnie wzmocnione oraz posiadają odpowiednie elementy wyposażenia.

Która roletę należy wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem rolet są elewacyjne modele, gdzie skrzynkę montuje się na elewacji budynku, a dokładniej nad oknem. Kaseta rolety może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL. Te rolety zewnętrzne przytwierdzane są do muru przy pomocy specjalnych kotew. Z kolei nakładane modele mogą być zamontowane jedynie, gdy decydujemy się na wymianę okien. Skrzynka zostaje umieszczona między górnym fragmentem okiennej ramy oraz ościeżem. W związku z tym wymiary okna gwałtownie się zmniejszają.

Kontakt

Wypełnij formularz aby się z nami skontaktować

Imię 
Email 
Numer telefonu 
Wiadomość 
Przepisz kod yjejgsvx Przepisz
    

Nasz adres

ATL
ul. Nawrot 80
90-046 Łódź
ATL
tel: 507 142 109
tel/fax: (042) 674 22 26
email ;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze społeczności