Żaluzje drewniane - nowoczesność w mieszkaniu

Aranżacja okien to bardzo ważny element urządzania całego wnętrza. W nowoczesnych budynkach okna są coraz większe i często zajmują bardzo dużą powierzchnię ścian. Siłą rzeczy ich wpływ na to, jak odbieramy całe wnętrze, jest bardzo duży. Przy ozdabianiu okien mamy bardzo dużo możliwości. Możemy wybrać np. żaluzje drewniane, aluminiowe lub tak zwane verticale, czyli żaluzje pionowe. Wśród różnych opcji najbardziej interesujące wydają się żaluzje drewniane, ponieważ ze względu na swoją różnorodność oferują nam najwięcej możliwości.

Nie tylko tradycyjnie…

Żaluzje drewniane zwykle kojarzą nam się z wnętrzami urządzonymi tradycyjnie. Powszechnie sądzi się, że pasują do stylowych, zdobionych mebli lub rozwiązań kierujących się bardziej w stronę klimatów rustykalnych, kojarzących się z wnętrzem kuchni obwieszonej ziołami i miedzianymi garnkami. Jednak najnowsze trendy w dekorowaniu wnętrz pokazują, że żaluzje z drewna z powodzeniem mogą zagościć również we wnętrzach zaprojektowanych bardzo nowocześnie. Jest to możliwe dzięki temu, że o charakterze konkretnego elementu coraz częściej decyduje kontekst, w jakim go umieścimy, a nie on sam. Z tego powodu w coraz większej liczbie domów i mieszkań pojawia się połączenie żaluzji drewnianych z bardzo oszczędnymi i prostymi meblami w ograniczonej palecie kolorów. Co ciekawe, bardzo często żaluzje tego typu łączy się z podłogą wykonaną z tego samego gatunku drewna.

Modne i funkcjonalne

Stosowanie żaluzji drewnianych staje się coraz bardziej modne również ze względu na zalety materiału, z którego są wykonane. Listwy o wybarwieniu i rysunku słojów naturalnego drewna nadają pomieszczeniu ciepła i miękkości. Pozwalają więc zrównoważyć surowy charakter współczesnych aranżacji. Nie bez znaczenia jest też dostępność tak dużej liczby różnych gatunków drewna, a co za tym idzie rozmaitych barw.

Przy wyborze żaluzji drewnianych wielką rolę dogrywa również ich funkcjonalność. Poza tym, że są znakomitą ozdobą, oferują bowiem możliwość regulacji nasłonecznienia pomieszczenia, a także chronią przed zbytnią ciekawością sąsiadów i przechodniów.

Kontakt

Wypełnij formularz aby się z nami skontaktować

Imię 
Email 
Numer telefonu 
Wiadomość 
Przepisz kod ymflvnfe Przepisz
    

Nasz adres

ATL
ul. Nawrot 80
90-046 Łódź
ATL
tel: 507 142 109
tel/fax: (042) 674 22 26
email ;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze społeczności